www.sagasirionu.cz

Sága Sirionů

17.10.2005 Recenze na Daemon.cz

Arsian je rozlehlý svět, který už několik století žije v klidu a míru. A to především díky dvěma správcům z rodu Sirionů, kteří svou mocí (rovnající se božství) drží nad Arsianem ochrannou ruku. Proto všechny nemile překvapí tajuplná hrozba v podobně vražedných démonů, šířících se z uměle vytvořené dimenzionální trhliny na severu. Svět, který již dlouho nevedl žádnou válku, najednou stojí před absolutní genocidou...

25.4.2005 Recenze na fantasyplanet.cz

Že naši autoři nepíší dlouhé fantasy ságy ve stylu tradiční high fantasy? Košaté příběhy o skupince dobrodruhů čelících zlu? To je pravda. Díru v mozaice české fantastiky by tak mohl zacelit debutující David Borkovec právě se svou kvantitativně ambiciózní románovou sérií. Jak si ale zatím vede po stránce kvalitativní v úvodním svazku série?

22.4.2005 SOUBOJ TITÁNŮ (z časopisu Ikarie 4/2005)

Pokud se rozhodnete přečíst si knihu Davida Borkovce Arsian, Sága Sirionů, vězte, že se vám samotným vybaví právě Souboj Titánů. Kniha je plná Velkých i velkých lidí (zde mám na mysli jak vzrůst, tak činy), bohů a polobohů, svobody a lásky, udatnosti i odvahy a takto bych mohl pokračovat, dokud se nevyčerpá má slovní zásoba. Pravda, ta sice není nijak bohatá, ale většinu kladných vlastností snad zvládne. Z celého příběhu čiší síla lidské povahy a touha po ideálu. A to opravdu, ale opravdu dělá celou knihu výjimečnou.

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.